Erken emeklilikte yaşa takılanlar için son dakika müjdesi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan geldi. Emeklilikte yaşa takılanlar EYT Yasası konusunda yeni gelişmeler olup olmadığını merakla araştırıyor. Emeklilik konusunda müjdeli haberler bekleyen, yaş sınırı nedeniyle emekli olamayan binlerce vatandaş artık sağlık hizmetini GSS kapsamı içinde alabilecek. Konuyla ilgili açıklama yapan Bakan Müezzinoğlu, ‘Bu hafta onlara vereceğimiz müjde var.’ diyerek bu durumdaki kişilerin sağlık hizmeti alabilmesini yapılacak değişiklikle sağlayacaklarını söyledi. İşte konuyla ilgili açıklama ve EmeklilikteYaşaTakılanlar  son durum.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu,  “Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sabırla o yaşını tamamlamalarını öneriyoruz ve bunun dışında bir düzenleme yapamayacağımızı ifade ediyoruz.” dedi.

Bakan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:

“Dolayısıyla, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımızın sabırla o  yaşını tamamlamalarını öneriyoruz ve bunun dışında bir düzenleme yapamayacağımızı  ifade ediyoruz. Ama emeklilikle ilgili çalışma gününü doldurup da şu anda  çalışmayanlar sosyal güvenlik kapsamı dışında kalıyorlar ve sağlık hizmeti  alamıyorlar. Onlarla ilgili bu kanun tasarımızda, bu 53 liralık gelir testine  tabi olmadan GSS primini ödeyerek onlar da bu ara dönemde sağlık hizmeti  alabilecekler ama yaşlarını beklemekle ilgili şu anda bir düzenlememiz ve  çalışmamız söz konusu değil.”

 

Adana Web Tasarım